Tanislusarz.pl

Charakterystyka cen usług ślusarza

Charakterystyka cen usług ślusarza

Jaki cennik ma ślusarz?

Ślusarz – prawdziwa złota rączka, która w szybki i sprawny sposób jest w stanie otworzyć każdy zamek w sposób jak najmniej inwazyjny. Człowiek próbuje siłą wyważyć zatrzaśnięte drzwi. Co robi ślusarz w takim momencie? Wyjmuje zestaw odpowiednich narzędzi, dzięki którym jest w stanie poradzić sobie z każdą awarią bez konieczności użycia ogromnej siły. Ile może kosztować wizyta ślusarza? Czas to sprawdzić.

Awaryjne otwieranie pojazdów

Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na pytanie „ile?”, bowiem zależne jest to od wielu czynników. M.in. od tego z jaką usługą ma się do czynienia.

Na pierwszy rzut oka można sprawdzić zatrzaśnięty pojazd lub uszkodzone kluczyki w samochodzie. Jest to jedna z najtrudniej wycenianych usług, ponieważ pod uwagę bierze się m.in. takie czynniki, jak:

  • klasa samochodu,
  • ewentualna konieczność ryglowania zamka w pojeździe,
  • konieczność dorobienia kluczy,
  • pora wykonania wezwania,
  • miejsce, gdzie ślusarz musi dojechać – w szczególności, jeżeli pracownik musi dojechać poza miasto; wtedy może zostać doliczona np. dodatkowa opłata za każdy km poza miastem.

Zamek w drzwiach od mieszkania

Pozornie – jest to usługa znajdująca się dopiero na drugim miejscu, jeżeli chodzi o korzystanie z usług ślusarskich. Ile można zapłacić za wymianę zamka w drzwiach od mieszkania? Kwoty zaczynają się już od 100 zł, a mogą dochodzić nawet do 600 zł lub więcej. Dlaczego taka różnica w cenie? Na wpływ ceny mają:

  • rodzaj zamka,
  • miejsc, gdzie znajduje się zamek (za drzwi wewnętrzne można zapłacić nieco mniejszą kwotę),
  • pora, kiedy ślusarz został wezwany,
  • dokładny adres zamieszkania.

Za wezwania w porze nocnej, świątecznej, czy też w weekendy, naliczane są zdecydowanie większe opłaty. Przykładowo – za zamki atestowane na pewno zapłaci się zdecydowanie większą kwotę, niż początkowe 100 zł.

Pogotowie ślusarskie na pomoc

Należy wiedzieć, że pogotowie ślusarskie czynne jest przez całą dobę – 24h. Chyba więc nikogo nie zdziwi fakt, że za przyjazd w porze nocnej trzeba zapłacić więcej. Taka jest już charakterystyka pogotowia ślusarskiego. Co innego, jeżeli ma się umówione wcześniejsze prace do wykonania. Wtedy ustala się z góry stawkę, aby wiedzieć, na jakie koszta należy liczyć.

Trzeba również pamiętać o tym, że za dojazd poza miasto pogotowie ślusarskie jest w stanie doliczyć kwotę za każdy km. Na ogół jest to jedna złotówka za każdy km, ale tak naprawdę wszystko zależne jest od tego, z jaką dokładnie firmą ślusarską klient będzie się kontaktował.