Tanislusarz.pl

Gdzie trzymać kosztowności?

Gdzie trzymać kosztowności?

Kosztowne kosztowności – gdzie należy je przechowywać?

Mały, czy duży – nieważne ile tego jest dokładnie, ale zdecydowana większość osób ma w swoim posiadaniu kosztowności. Takie, których strata na pewno bardzo mocno by zabolała. Warto więc zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Gdzie trzymać kosztowności? Oto pytanie, na które odpowiedź na pewno zaciekawi nie tylko bogaczy.

Domowe kosztowności

W pierwszej chwili warto spojrzeć na skrytki, jakie można znaleźć w domu. Jest ich kilka. Na pierwszym miejscu znajduje się domowy sejf. Tak, m.in. ten, który doskonale znany jest z amerykańskich filmów. Również Polacy mogą dorobić się takiego sejfu, dzięki czemu za solidnie wykonanymi drzwiami, będzie można przechowywać różne kosztowności. Tego typu rozwiązanie polecane jest dla osób, które nie mają tak wielkiej ilości drogich rzeczy, tylko np. kilka sztuk biżuterii, cenne dokumenty, czy też pewną sumę gotówki. Nie warto dla takich „drobnostek” wynajmować skrytki bankowej, ale za to własny sejf powinien stanowić dobrą zaporę.

Przy czym, nie warto wszem i wobec chwalić się posiadaniem tego typu rzeczy. Jak to mówią „ściany mają uszy”, dlatego też warto zadbać o odpowiedni poziom bezpieczeństwa, zachowując dyskrecję.

Domowe skrytki

Jeżeli ktoś nie chce mieć sejfu (bo po prostu nie), to może wykorzystać sprytne domowe skrytki, jak np. ukrycie kosztowności pod deskami w podłodze. Niektóre osoby wchodzą w posiadanie szaf, komód, czy też biurek, które mają podwójne, ukryte dno, czy też podwójną ścianę. Wiele osób wykorzystuje również puszki po ciastkach, czy też szuflady z bielizną po to, aby ukryć wszelkiego rodzaju drogie drobiazgi. Warto rozejrzeć się po domu, aby ocenić, gdzie takowe skrytki można znaleźć.

Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że tego rodzaju skrytki, w razie ewentualnego pożaru, czy też innego kataklizmu, nie będą stanowić dla takich kosztowności dobrego zabezpieczenia.

Skrytka bankowa do wynajęcia

Jedna z najpewniejszych rzeczy, która pomoże uchronić kosztowności przed rabusiami. Skrytka bankowa, którą można wynająć na naprawdę długi okres. Co więcej, koszt wynajęcia jest niski. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę wartość kosztowności, jakie bezpiecznie będą tam spoczywać. Może to fakt, że włamywacze nie raz i nie dwa napadają na banki, ale w zdecydowanej większości, ich łupem pada gotówka, a nie kosztowności, ponieważ na ich rabowanie, najzwyczajniej nie ma się już czasu. Skrytki bankowe są dobrym miejscem na przechowanie wszystkich swoich kosztowności.