Tanislusarz.pl

Narzędzia do otwierania zamków

Narzędzia do otwierania zamków

Podstawowe narzędzia do otwierania zamków

Czy bez problemu można otworzyć zatrzaśnięty zamek w drzwiach od mieszkania? A może od samochodu? Jeżeli ktoś będzie próbował dobrych, skutecznych sposobów, może poradzić sobie nawet przy pomocy zwykłego śrubokręta. Takie jednak prace mogą zająć jednak nieco trochę czasu – a to ze względu na brak odpowiednich akcesoriów. Chyba, że ktoś ma narzędzia do otwierania zamków, to będzie w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem zdecydowanie szybciej. Tego rodzaju narzędzia na pewno ma dobry ślusarz.

Nielegalne posiadanie narzędzie

Tak, posiadanie takich narzędzi, jak młotek, czy też śrubokręt, które są bardzo pomocne, jeżeli chodzi o zamki, est czym legalnym. UWAGA! Jeżeli ktoś posiadania narzędzia do otwierania zamków, a nie wykonuje przy tym zawodu ślusarza, popełnia wykroczenie przeciw prawu. Mówi o tym artykuł 129 Kodeksu Wykroczeń. Co dokładnie mówi ten artykuł? To właśnie on mówi o tym, że bezprawne jest:

  • „wyrabianie, posiadanie i nabywanie wytrychów przez osoby spoza branży;
  • dostarczanie wytrychów dla osób niebędących zawodowymi ślusarzami”.

Warto również dodać, że istnieje paragraf numer 3, który informuje, iż „wytrychy, klucze lub narzędzia podlegają przepadkowi, choćby nie stanowiły własności sprawcy”. Dziwne? Zależy jak spojrzy się na to z odpowiedniego punktu widzenia. Całkiem możliwe, że gdyby wszyscy mogli pozwolić sobie na posiadanie takowych narzędzi do otwierania zamków, w Polsce mielibyśmy do czynienia z większą ilością przestępców.

Jakie są narzędzia do otwierania zamków?

Warto jednak omówić w kilku słowach, jakie są podstawowe narzędzia do otwierania zamków. Otóż na tej liście znajdują się:

  • klucz pomiarowy – narzędzie, które pomocne jest do mierzenia długości, jaką powinna mieć wkładka bębenkowa w danych drzwiach;
  • narzędzie do przerzucania wkładki – to właśnie dzięki niemu można odblokować zatrzaśnięte zamki bez użycia siły;
  • zgniatacz do eurocylindów – to dzięki niemu można złamać wkładkę bębenkową;
  • narzędzie do usuwania zgniatanych kluczy – tutaj można wspomnieć przynajmniej o kilku narzędziach, m.in. obcęgi, ostrza, nożyce;
  • klucz uderzeniowy – za pomocą jednego uderzenia można odblokować wkładkę bębenkową;
  • symulator kluczy samochodowych – zamiennik aktualnych modeli;
  • dekodery do kluczy samochodowych – jeden z najnowszych wynalazków, który pomaga odczytać kody w każdym aucie, dzięki czemu będzie można otworzyć pojazd.

Oto pełna lista podstawowych narzędzi, w jakie powinien być wyposażony każdy ślusarz.