Tanislusarz.pl

Co zrobić gdy nie możemy otworzyć zamka drzwi?

Co zrobić gdy nie możemy otworzyć zamka drzwi?

Zepsuty zamek w drzwiach – jak można sobie poradzić?

Wracasz zmęczony po pracy i marzysz tylko o tym, aby usiąść w fotelu i odpocząć? Nie ma się czemu dziwić. Po męczącym dniu każdej osobie należy się taki relaks. Tylko jest jeden problem – nie możesz otworzyć drzwi od swojego mieszkania. Zamek się zepsuł i klucz nie daje się przekręcić. Co robić w takiej sytuacji? Złośliwość rzeczy martwych z którą na szczęście można sobie poradzić. Trzeba tylko wiedzieć jak. Jak poradzić sobie z najpopularniejszymi usterkami, które przydarzyć się mogą każdej osobie?

Brak możliwości przekręcenia klucza

Tak, jedna z najczęstszych usterek, której to powodem jest zwykle …kurz lub inne drobinki, jakie mogą utknąć w zamku. Czasem bywa również tak, że to zamarznięta woda odpowiedzialna jest za to, iż klucza nie można przekręcić w jedną lub w drugą stronę. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji?

W sklepach dostępne są specjalne preparaty chemiczne, które pomagają wyczyścić cały zamek. Są one w stanie rozpuścić kurz, czy też wodę. Mechanizm zamku zostanie oczyszczony, dzięki czemu będzie można przekręcić klucz we właściwą stronę. Nigdy nie można pozwolić na to, aby zamek został polany zwykłym olejem lub smarem. Przez to można wpłynąć w jeszcze gorszy sposób na uszkodzenie zamka, dlatego należy tego unikać.

Zatrzaśnięte drzwi od zewnątrz lub od wewnątrz

Próbujesz, próbujesz, ale drzwi się nie chcą otworzyć? Zanim zaczniesz myśleć o użyciu siły (w szczególności panowie), sprawdź, czy zamek otwierałeś przy pomocy prawidłowego klucza. Bardzo łatwo o pomyłkę. Może też dobry klucz nie został w prawidłowy sposób dociśnięty. ZREZYGNUJ z wyważania drzwi! Takie rozwiązanie może spowodować dodatkowe, finansowe straty, których lepiej unikać. Lepiej spróbować wykręcić cały zamek w drzwiach przy pomocy śrubokręta. Nawet, jeżeli ktoś akurat nie ma go przy sobie, może spróbować pożyczyć takie narzędzia od swojego sąsiada.

Może się bowiem okazać, że wystarczy tylko cały mechanizm odkręcić, umieszczając na jego miejscu dobry zamek. Mało inwazyjne działanie, które jest w stanie ochronić domowe finanse.

Wizyta ślusarza

Jeżeli ktoś nie wie jak sobie poradzić, niech dzwoni do ślusarza. To osoba, która jest w stanie poradzić sobie ze wszelkiego rodzaju awariami zamka, w tym chociażby z zatrzaśnięcie, czy też co gorsza – ze złamanym kluczem. Takie sytuacje również się zdarzają. Profesjonalny ślusarz wyposażony jest w odpowiedni sprzęt. W prawie każdym mieście można znaleźć sprawnie działające pogotowie ślusarskie.