Tanislusarz.pl

Jestem ślusarzem – gdzie szukać zleceń?

Jestem ślusarzem – gdzie szukać zleceń?

Gdzie ślusarz powinien szukać pracy?

Ślusarz nazywany jest inaczej złotą rączką. Takim człowiekiem, który jest w stanie poradzić sobie m.in. z zablokowanym zamkiem w drzwiach, czy też z ułamanym kluczem. To taki typ majsterkowicza, któremu praca sprawia pasję. Przynajmniej tak powinno być. Osoby, które chcą zostać ślusarzami, na brak pracy narzekać nie będą. W szczególności, że zakres usług do wykonania, jakie ma ślusarz, jest naprawdę ogromny w obecnych czasach.

Poszukiwany klient

Chociaż, ślusarz, który dopiero zaczyna swoją bytność na rynku usług nie może zapominać o tym, że praca sama go nie znajdzie. Nie można zamknąć się w domu oczekując, że jakimś cudem rozbrzmi dźwięk jego smartfona. Do takich sytuacji nie dochodzi. W szczególności, jeżeli ktoś myśli o tym, aby rozpocząć działanie na własną rękę. Nigdy niczego nie można pozostawiać losowi. Trzeba wyjść do klienta, aby Ci wiedzieli, że istnieje taki ślusarz, który jest zawsze gotowy do pomocy.

Ogłoszenia małe, ogłoszenia duże

Internet – potężna broń. Nie tylko, jeżeli chodzi o prace ślusarskie, ale wszystkie inne. To właśnie w wirtualnym świecie należy umieszczać ogłoszenia o tym, że jest się ślusarzem. Potężnym źródłem zleceń okazać się mogą serwisy społecznościowe, takie jak np. Facebook. To tam ludzie umieszczają swoje apele odnośnie tego, że osoba o takich kwalifikacjach jest im potrzebna. Nie można jednak polegać tylko na odpowiadaniu na ogłoszenia, ale również należy je wystawić. W szczególności na grupach lokalnych, gdzie zdecydowanie łatwiej dotrzeć do klienta. Wystawianie takich ogłoszeń dwa lub trzy razy na tydzień, jest w stanie przysporzyć kilku, kilkunastu klientów od których będzie można rozpocząć swoją działalność.

Współpraca z podmiotami

Warto wystawić swoje ogłoszenie w lokalnych wspólnotach mieszkaniowych, spółdzielniach. Może zarząd osiedla będzie chciał nawiązać stałą współpracę z daną osobą lub też pozwoli na wystawienie swojego ogłoszenia w klatkach mieszkaniowych? Warto się dowiedzieć, ponieważ dzięki temu grono klientów może się zdecydowanie powiększyć. Podobnie jest jeżeli chodzi o domki jednorodzinne. Oni to zarządcy nie mają, ale śmiało można pomyśleć o tym, aby umieścić ulotki w skrzynkach pocztowych. Może nie każda osoba będzie chciała zwrócić na nią uwagę, ale przynajmniej kilka osób postanowi ją zachować.

Tak na wszelki wypadek, gdyby doszło do jakichś niespodziewanych sytuacji, a tych przecież nie brakuje. Ludzie bowiem wiedzą, że zawsze dobrze jest mieć numer do profesjonalnego ślusarza.